Uroda na przyszłość

Endodoncja leczenie

Leczenie kanałowe nazywane jest leczeniem endodontycznym, polega ono w dużej mierze na usunięciu rozkładającej się miazgi zęba, z jego wnętrza. Jest to tak jakby ostateczna faza przed utratą zęba, tylko leczenie kanałów zębowych może uratować ząb. Endodoncja zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób, które wywołane są stanem zapalnym miazgi zęba. Musi być ona usunięta podczas zabiegu, by nie przedostała się w inne części zęba. Gdy zabieg usunięcia miazgi zęba się powiedzie, kanały zębowe są oczyszczane i wypełniane materiałem stomatologicznym, który zabezpieczy ząb przez ponownym dostaniem się do jego wnętrza bakterii.

Przy leczeniu kanałowym ząb leczony jest już zębem martwym, dzieje się tak ponieważ usunięta miazga, która jest zainfekowana przez bakterie, połączona jest z nerwami zęba, trzeba pamiętać, że ząb leczony kanałowo potrzebuje częstych wizyt dentystycznych. W innym przypadku dopiero po kilku miesiącach od leczenia kanałowego można sprawdzić czy ząb zregenerował się i może dalej funkcjonować.

Jest wiele przypadków, w których pierwsze leczenie kanałowe było wykonane nieprawidłowo, wtedy podjęte jest leczenie powtórne. Jest na nowo otwierany kanał zębowy, i leczenie odbywa się powtórnie. Sama endodoncja jest ciężkim i czasochłonnym leczeniem zębów, skrupulatność i dokładność to cechy które muszą być wykorzystywane podczas badania.

Oto cennik zabiegów endodotycznych:

  • wypełnienie kompozytowe z jedną powierzchnią 150 złotych
  • wypełnienie kompozytowe z dwiema powierzchniami 170-190 złotych
  • wypełnienie nowoczesnymi metodami, ząb stały 130 złotych
  • wypełnienie nowoczesnymi metodami ząb mleczny 100 złotych

Gdy występuje ból zęba, może to być pierwsza oznaka stanu zapalnego zęba. Szybka wizyta u dentysty, badania diagnostyczne sprawdzą, czy wasze zęby nie mają zapalenia miazgi. Gdy jednak nawet ból zęba nie zaciągnie Was do dentysty, tkanki zęba obumierają i wokół zęba powstaje zator, ropień lub też nasilają się nerwobóle. Specjalistyczne leczenie endodontyczne jest polecane przy takiego typu chorobach zębów.

Scroll To Top